Konkurs "ROGALOWE LOVE"
Rogale z nadzieniem z białego maku oraz bakalii, nazywane rogalami świętomarcińskimi pochodzą tradycyjnie z Poznania. Przygotowywane są również w innych częściach Wielkopolski na cześć Dnia Świętego Marcina, a jednocześnie Święto Niepodległości, które przypadają 11 listopada.
Możliwość stosowania nazwy "rogale świetomarcińskie" przez cukiernie i piekarnie jest uwarunkowane posiadaniem certyfikatu Kapituły Poznańskiego Tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego, która powstała z inicjatywy Cechu Cukierników i Piekarzy w Poznaniu, Izby Rzemieślniczej i Urzędu Miasta w Poznaniu. Nazwa rogala jest wpisana do rejestru chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych w Unii Europejskiej.
Tradycyjne rogale ważą do 200 do 250 gramów i układane są w kształt podkowy. Na wierzchu znajduje się półpłynny lukier, który posypuje się siekanymi orzechami. Powinien on składać się z ciasta półfrancuskiego o 81 warstwach. W środku nastomiast znajduje się farsz z białego maku i bakalii. Tradycyjnie wykonanie w proporacjach 60% masy ciasta, 30% masy makowej, 8% lukru i 2% siekanych orzechów.
Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie "ROGALOWE LOVE" na naszym profilu FB w dniach 8-11.listopada 2022:
https://www.facebook.com/DrozdzeBabuni
https://www.instagram.com/i_jest_pysznie/
Zespół Lesaffre Polska